”Մասիս-Ձուկ” ՍՊԸ-ին պատկանող թառափի տնտեսության ավազանների ջրային մակերեսը կազմում է 50.000 քմ:
Տնտեսությունում հիմնականում աճեցվում է սիբիրյան թառափ տեսակի ձուկ, նաև ռուսական և սիբիրյան թառափի հիբրիդ տեսակը: Տնտեսությունը մի ամբողջ համակարգ է` մանրաձկան ստացումից մինչև ապրանքային ձուկ ցիկլով: Ջրի ջերմաստիճանը 14.5 ºC է: Տնտեսությունում օգտագործվում են Եվրոպական և Ամերիկյան ընկերությունների արտադրության սերտեֆիկացված կերերը:(ISO 17025)
masisdzuk14 masisdzuk15
Հավասարեցված հաշվեկշռով բարձրակարգ կերերը և խորքային հորերից ստացված զուլալ ջրերը թույլ են տալիս 36-ից 48 ամսվա ընթացքում ստանալ ապրանքային ձուկ` մսի անկրկնելի համով և կառուցվածքով:
Վերջին 5 տարվա ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում թառափ բուծող ընկերությունները ապահովվել են ներքին շուկայի պահանջարկը և նույնիսկ արտահանում են ԱՊՀ երկրներ: ”Մասիս-Ձուկ” ՍՊԸ-ի արտադրած ձուկը նույնպես համապատասխան ընկերությունների միջոցով արտահանվում է Վրաստանի Հանրապետություն և Ռուսաստանի Դաշնություն:
Տնտեսությունում նախատեսում է ներառել ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, որոնք թույլ կտան մեկ տարվա ընթացքում բուծել 400տ թառափ:

Водная поверхность водоемов, принадлежащих ООО МасисДзук составляет около 50.000 кв. м. В хозяйстве в основном выращиваются осетрина сибирской породы/сибирского вида/ и гибрид сибирской и русской пород./ сибирского и русского видов/. Хозяйство представляет собой целостную систему с циклом, начинающимся получение мальков и заканчивающимся производством товарной рыбы. Температура воды 14.5 градусов по Цельсию.
Хозяйство использует сертифицированные корма (ISO 17025), производимых европейскими и американскими производителями. Сбалансированный высококачественный корм и чистая вода из глубинных артезианских колодцев /скважин/ позволяют за 36-48 месяцев получить товарную рыбу с несравненным вкусом и структурой рыбного мяса.
В течение последних пяти лет хозяйства по разведению осетрины на территории Республики Армения удовлетворили спрос на внутреннем рынке и даже экспортируют рыбу в страны СНГ.
Рыба, произведенная компанией ООО МасисДзук со ответствующие организации экспортируется в Республику Грузия и в Российскую Федерацию.
Хозяйство предусматривает внедрение современных технологий, которые позволят развести 400 тонн осетрины в течение года. Основная реализация продукции будет осуществляться в Республики Армения и за границей.